User Tools

Site Tools


project:srvroom:start
Server room
fish.jpg
founder: martyet
depends on:
interested: RAINBOF
mlok
martyet
sachy
software license: vpsAdminOS
hardware license: from vpsFree

~~META: status = active &relation firstimage = :project:fish.jpg ~~

Server room

Na této mainpage pro server room bych rád udržoval stav server roomu, sdílel úspěchy, neúspěchy, společné výzvy a případné pozvánky na talky/workshopy z toho vycházející/ s tím související.

Není nikdy od věci, mít někde v koutku krabici. Krabici v níž bují život. Žijí čipy, teplo proudí a elektroměr valí :)

Stavíš, stavím, stavíme

Abychom racku a jeho obyvatelstvu v podobě serverů dopřáli co největší pohodlí (ať už fyzického místa, nebo teploty), je potřeba zbudovat dvě příčky. Jedna, oddělující částečně server room od biolabu by již mohla vzniknout, materiál je navezený, ale nejsu lidi. Proto, pokud byste měli čas, nebo chtěli pomoct.. napište martyetovi a ten když by se dobrých duší našlo více, zkusí zorganizovat společné budování.

Příčka druhá, oddělující server room od chemlabu je složitější, v tuto chvíli s rainbofem ladíme formu otevírání samotného server roomu. Rádi bychom celou/většinu délky této příčky situovali jako otevíratelné dveře pro snadnější zasouvání i vysouvání serverů, racků..

Cíle

Obsazenost

Rádi bychom se nedostali s obsazeností racku přes 3/4 kapacity. Při vzrůstající obsazenosti vzrůstá také nervozita z nedostatku místa a to je věru nepříjemné. Zároveň pracujeme díky vpsFree a jejich sponzorství na kontejnerizaci, díky které by mělo být potřeba minimum HW fyzicky. Aneb za málo HW spousta kontejnerů!

Sorry sumie-dh za zneužité obrázky, psáno narychlo. ASAP tam nahodím nějaké sexy servery :)

project/srvroom/start.txt · Last modified: 2019/05/03 20:03 by sachy