User Tools

Site Tools


event:wikipedie
Jak editovat Wikipedii
organizer: chido
pasky
date/time: Po 23. 4. 2012 19:00
place: brmlab
stream: stream

Jak editovat Wikipedii

První turnus, který se konal ve středu 28. 3., proběhl úspešně, proto jsme se rozhodli pro realizaci druhého kola workshopu prozměnu v pondělí 23. 4. v 19:00.

Naučme brmlabáky i další zájemce (i pro počítačové začátečníky!), jak editovat wiki a zejména jak psát a upravovat články na Wikipedii! Od úplných základů (registrace účtu a první kroky) přes základy formátování a tvorbu odkazů až po správné citování zdrojů a diskuse.

Event je míněn kromě brmlabáků zejména pro studenty předmětu Histologie/Cytologie, kteří se účastní Wikipedie:Ambasadorství/Histologie cytologie (2011/2012).

Workshop bude zahájen prednáškou, pro zájemce je následně možnost se přímo na místě “pod dohledem profesionálů” pustit do samotného psaní článku, editovaní atd. (případně si doneste notebook, není to však podmínkou - na místě jsou k dispozici počítače v omezeném množství).

Abychom měli představu o účasti, vyplňte prosím registrační formulář: http://doodle.com/i7rfn2q6v5snrc8p.

Pro studenty

Brmlab je pražský hackerspace - místo pro lidi se zájmem o technologie a vědu, kteří sami rádi zkoušejí a vyrábějí. Většina brmlabáků se zabývá programováním a elektronikou, rádi mezi sebou ale vítáme i zájemce o biologii, fyziologii nebo digitální umělce. Brmlab najdete nedaleko metra Vltavská.

Akci spoluorganizuje chido, aktivní členka brmlabu, která zde založila Project Biolab a vyvíjela např. Conditioning Chamber for Cognitive Experiments. Zároveň studuje prvním rokem Molekulární biologii a biochemii organismů na PřF a je posluchačkou přednášky Histologie / Cytologie. Máte-li ohledně akce nebo brmlabu jakékoliv otázky, neváhejte napsat na chidori@emptytriangle.com nebo brmlab@brmlab.cz.

Vysvětlovat budou...

  • Petr Brož
  • Vojtěch Dostál, wikiambasador pro akci “Studenti píší Wikipedii”
  • Pomáhat bude pasky

recordings: http://nat.brmlab.cz/talks/jak-editovat-wikipedii.mkv http://nat.brmlab.cz/talks/jak-editovat-wikipedii-II.mkv video

event/wikipedie.txt · Last modified: 2016/12/07 22:08 by 127.0.0.1