User Tools

Site Tools


event:pod_sluncem_tma
Pod sluncem tma
14876.jpg
organizer: ruza
date/time: 15.6.2015 20-22h
place: brmlab
stream: N/A

Pod sluncem tma

15.6.2015 jste zvani ke zhlednuti dokumentarniho filmu “Pod sluncem tma” (Solar Eclipse). Reziser Martin Marecek vesel v sirsi znamost dokumentem Auto*mat. Tentokrat nabizi mene mainstreamovy a pomerne strizlivy pohled na tema pomoci zemim ktere oznacujeme za tzv. rozvojove. Je vsak na zamysleni zda to co na prvni pohled vypada na pouhou kritiku tech druhych nevypovida neco i o nas samych, o vztazich mezi kulturami, uvedomovani si dusledku a souvislosti. Zaroven se dotyka velmi aktualniho tematu imigrace a nazoru typu “Pomozte jim u nich doma”. Dokument, neoficialne taktez nazyvany “Marecku, rozsvit” zvitezil v kategorii Nejlepsi dokumentarni film na festivalu dokumentarnich filmu v Jihlave, v soutezi Cesky lev a ziskal Cenu ceske filmove kritiky.

Pod sluncem tma je první český film pořízený fotoaparátem. “Důvod byl primárně ekonomický, protože technologie fotoaparátu umožňuje Full HD rozlišení, tzn. rozlišení, jako mají kamery, které bychom tam těžko dostávali. Umožňuje i filmové snímání a kameraman musel víc přemýšlet, co v záběru je. Dalším důvodem byla intimita, člověk daleko víc splyne s prostředím,” vysvětlil způsob natáčení Mareček.

Program

Vstupne

Na promitani bude vybirano dobrovolne vstupne. Vybrana castka zaokrouhlena na nasobek jednotkove ceny bude venovana drzitelum autorskych prav prostrednictvim webu Doc alliance.

Dobrovolne vstupne od navstevniku cinilo 262 CZK, prepocitano na 9.61 EUR a zaplaceno 2×3.99+1.99eur za navstevniky a 3.99eur za poradatele.

Celkem tedy 13.96 eur poslanych drzitelum prav.

Trailer

4z6ScPq7DuQ

Odkazy

event/pod_sluncem_tma.txt · Last modified: 2016/12/07 22:08 by 127.0.0.1