User Tools

Site Tools


event:cma2012

Tajemství vojenských prostorů (CMA)

Historické podzemí (CMA)
organizer: Jenda
date/time: pátek 26.10. 18:00
place: Bubenská 1 (Place)
stream:

O historickém podzemí bude přednášet L. Lahoda z CMA. Na úvod něco málo o historickém podzemí obecně a o činnosti CMA, posléze o vojenských prostorech, a k tomu dokumentární film Stopy války v pohoří Burda, který CMA natočilo v minulém roce. Přednáška je vždy audiovizuální pásmo (dataprojektorem) fotky, plánky, videa se zvukem, historické dokumenty, 3D vizualizace, apod…

CMA se zabývá průzkumem celé řady lokalit. Jádro této konkrétní přednášky bude tvořit téma Tajemství vojenských prostorů: Fotografie a videa z vojenských prostorů a tajných bunkrů opuštěných sovětskými vojsky v roce 1991. Ralsko, Milovice, Doupov, Libavá, tajné objekty Javor, Granit, Zelený kříž, Studánka… Cesty po dopadových plochách, vojenských střelnicích i opuštěných městech pomalu se měnících v ruiny. Pátrání po temné historii doplněné informacemi z nedávno zpřístupněných archivů a dokumentací toho, co můžete spatřit ještě dnes.

Obvyklá doba přednášky je 2 hodiny, nezřídka je však zájem takový, že se i o hodinu (nebo víc) protáhne… Je možné okamžitě na místě reagovat na zájem publika o konkrétní lokality či problematiku.

Vstupné dobrovolné.

Leták: letacek-cma-2012.pdf

Minule: Historické podzemí (CMA)

event/cma2012.txt · Last modified: 2016/12/07 22:08 by 127.0.0.1