BrmReprap ve filmu
do_zbrane.jpg
organizer: ruza
date/time: 10.11.2016, 21h
place: brmlab
stream: n/a

BrmReprap ve filmu

Brmlabi Zluta REPRAP printer hvezdou stribrneho platna! Prijdte se zucastnit na promitani dokumentu z dilny FAMU, ve kterem je moznost vytisteni Liberator_(gun) jednou z podstatnych otazek, kterymi se autorsky dokumentarni snimek Do zbraně zabyva.

Behem promitani budou pritomni tvurci filmu.

Do zbraně (Arms ready)

Režie: Barbora Chalupová
Kamera: Šimon Havel
Střih: Zuzana Walter
Zvuk: Adam Bláha
Hudba: Petr Zábrodský
Producent: Ondřej Šejnoha (FAMU)
Jazyk: čeština, angličtina
Země: Česká republika
Rok: 2016
Stopáž: 39 min

Synopse

Střelné zbraně jsou v současné společnosti mnohoznačným fenoménem. Pro někoho jsou symbolem moci, pro jiného jistoty, pro dalšího nebezpečí. Barbora Chalupová ve svém dokumentu zpovídá držitele zbrojního průkazu i zájemce o něj a zajímá se také o dostupnost střelných zbraní v našem prostředí, ať už legální, nebo nelegální cestou. Film částečně využívá prostředí internetu jako netradičního prostředku vyprávění, částečně jde o klasický autorský dokument založený na konfrontačních rozhovorech. Autorka se pouští i do experimentů na hraně zákona, mmj. i s podomácku vyrobenými zbraněmi.

Biografie

Do zbraně je školní cvičení studentky druhého ročníku FAMU Barbory Chalupové (1993). V prvním ročníku autorka natočila reportáž Ďakujem ti, melónik (2014) o muži, který přechází na exotickou jogínskou pránickou výživu. Snímek byl nominován na Cenu Magnesia za nejlepší studentský film.

Liberator (3D printed gun)

 
Except where otherwise noted, content on this wiki is licensed under the following license: CC Attribution-Noncommercial-Share Alike 4.0 International
Recent changes RSS feed Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki