User Tools

Site Tools


event:brmreprap_ve_filmu
BrmReprap ve filmu
do_zbrane.jpg
organizer: ruza
date/time: 10.11.2016, 21h
place: brmlab
stream: n/a

BrmReprap ve filmu

Brmlabi Zluta REPRAP printer hvezdou stribrneho platna! Prijdte se zucastnit na promitani dokumentu z dilny FAMU, ve kterem je moznost vytisteni Liberator_(gun) jednou z podstatnych otazek, kterymi se autorsky dokumentarni snimek Do zbraně zabyva.

Behem promitani budou pritomni tvurci filmu.

Do zbraně (Arms ready)

Režie: Barbora Chalupová
Kamera: Šimon Havel
Střih: Zuzana Walter
Zvuk: Adam Bláha
Hudba: Petr Zábrodský
Producent: Ondřej Šejnoha (FAMU)
Jazyk: čeština, angličtina
Země: Česká republika
Rok: 2016
Stopáž: 39 min

Synopse

Střelné zbraně jsou v současné společnosti mnohoznačným fenoménem. Pro někoho jsou symbolem moci, pro jiného jistoty, pro dalšího nebezpečí. Barbora Chalupová ve svém dokumentu zpovídá držitele zbrojního průkazu i zájemce o něj a zajímá se také o dostupnost střelných zbraní v našem prostředí, ať už legální, nebo nelegální cestou. Film částečně využívá prostředí internetu jako netradičního prostředku vyprávění, částečně jde o klasický autorský dokument založený na konfrontačních rozhovorech. Autorka se pouští i do experimentů na hraně zákona, mmj. i s podomácku vyrobenými zbraněmi.

Biografie

Do zbraně je školní cvičení studentky druhého ročníku FAMU Barbory Chalupové (1993). V prvním ročníku autorka natočila reportáž Ďakujem ti, melónik (2014) o muži, který přechází na exotickou jogínskou pránickou výživu. Snímek byl nominován na Cenu Magnesia za nejlepší studentský film.

Liberator (3D printed gun)

DoPVe7MiY1w

event/brmreprap_ve_filmu.txt · Last modified: 2016/12/07 22:08 by 127.0.0.1