[Poptavka] [mata4you na seznam.cz: [Rada] Hledá se IT – inovátor s kladným vztahem k historii.]

Petr Baudis pasky na ucw.cz
Středa Srpen 24 16:10:43 CEST 2011


----- Forwarded message from mata4you na seznam.cz -----

Date: Mon, 01 Aug 2011 14:21:36 +0200 (CEST)
From: mata4you na seznam.cz
Subject: [Rada] Hledá se IT – inovátor s kladným vztahem k historii.
Message-Id: <1195.448.745-12412-2022956075-1312201296 na seznam.cz>

Přeji pěkného dne,

pro náš projekt s krycím názvem „TO NEJDE“ hledám parťáka/ky se znalostí programování, které baví dělat netradiční věci a jsou ochotni investovat svůj čas i do nekomerčního projektu zaměřeného na historii a zpřístupňování některých neveřejných depozitních sbírek a odborných prací na internetu.

Projekt je rozdělen do několika částí z nich první je zaměřená na vzdělávání historiků. Pro tuto část se podařilo získat podporu nejmenovaného ústavu, který k výzkumným účelům zapůjčil 50 zaměstnanců v různém stupni IT výcviku. Praxe ukázala, že jde o velice svéráznou všehoschopnou komunitu uživatelů, se kterou je opravdu veselo, neboť někteří jedinci mají téměř magický vliv na výpočetní techniku.

Druhá část projektu je zaměřená na sbírky a jde povětšinou o kreativní práci, při které je třeba najít způsob, jak sbírky digitalizovat a prezentovat. K dispozici je různá technika – scanrobot, scannery do A0, fotorobotická technika atd. + sbírkové předměty a odborná nápověda.
 
V současné době je třeba upravit šablonku Absolum pro WPMU, což je na první pohled banalita, ale praxe ukázala, je tomu bude asi jinak, neboť zde pohořelo již několik zkušených webdesignérů. Design i popis funkcí je již hotov. 

Dalším „kokosákem“ je úprava pluginu pro vkládání dat ve sjednoceném formátu. Úprava pluginu je o znalosti databází a jde doslova o intelektuální cvičení. Otázkou je, zda de o tak složitý problém, nebo zda je problém někde jinde :o). Pevně jsou daná pouze pole pro vkládání dat a výstup, zbytek je vlastní tvorba.

Co se týče komerčnosti projektu, ráda bych tento status časem zvrátila na „mírně“ komerční, nebo komerční, zda se nám to podaří ukáže čas, neboť pro získání finanční podpory jsou třeba hrdinské skutky. 
Ráda bych se se serverem zúčastnila i některých soutěží, které jsou vypsané pro tuto oblast. Je možné, že se časem vytvoří ustálená skupina lidí, které táto činnost bude bavit a bude možné se jí časem věnovat i profesionálně.

Nyní je to bohužel pouze o sponzoringu a nezištné práci pro dobrou věc.

Nejedná se o další hradní, nebo cestovací  server.

Jsem z Prahy.

Předem díky za odezvu.

Mata

----- End forwarded message -----


Další informace o konferenci Poptavka