[Brmlab] Biolab: PCR Primery RFC

tomtom.klima at centrum.cz tomtom.klima at centrum.cz
Thu Sep 26 14:02:13 CEST 2013


Jednou jsem dělal pokus na náchylnost člověka na podlehnutí HIV - fyzicky se měří délka jakýchsi příchytek na T-lymfocytech, kam se ty viry chytají. Bylo to zajímavé, heterozygoti vychází asi v 10% případů a zdravotně je to celkem nezávadné (jen má někdo radost že by přežil tak o pět let dýl :) Co vy na to? 
 
Dále se dá testovat (dle jakéhosi genu), zda byla rostlina geneticky upravována či ne. Z toho nás ale taky asi celkem přejde chuť :)
 
A potom primery na lidskou DNA používané na místa trestného činu. 
 
Zatím 
 
PS: a o žádných terciérech či sekundérech opravdu nevím :) 
______________________________________________________________
> Od: Jakub Friedl <jakub.friedl na gmail.com>
> Komu: "Brmlab: Hackerspace Prague (main discussion)" <brmlab na brmlab.cz>
> Datum: 26.09.2013 01:40
> Předmět: [Brmlab] Biolab: PCR Primery RFC
>
Ahoj,v rámci aktuálního biolab grantu je nějaká částka (přesně ví bluebear) vyhrazená pro nákup primerů pro PCR.Bylo by fajn, aby jsme se zamysleli nad tím, jaké primery objednáme (grant by se měl vyúčtovat do 3 měsíců) - a pokud není sekvence dostupná v literatuře, primery navrhnout.Asi by bylo zajímavý mít nějaké primery pro detekci lidských alel, ale osobně se mi moc nechce do ničeho, co má zdravotní implikace. Přinejmenším vážné zdravotní implikace.

Hodně primerů by bylo potřeba na detekci původu masa v potravinách - prase, kráva, kůň, pes, kočka, krysa... atd :) Možná by byly zajímavé primery na detekci druhů ryb, protože tam se myslím podvádí hodně :) Ale nevím, zda by nás pak nepřešla chuť k jídlu :)

Pak by myslím bylo fajn mít kromě specifických primerů něco univerzálního, nejspíše nějaké zavedené sekvence používané na barcoding. I když si myslím, že produkt vhodný k sekvenaci se nám jen tak nepovede.Detekci pohlaví papoušků odkládám na pokročilejší doby, to nebude úplně jednoduchý :)Nápady sem :)
Jakub "Kyknos" Friedl

----------

_______________________________________________
Brmlab mailing list
Brmlab na brmlab.cz
http://brmlab.cz/cgi-bin/mailman/listinfo/brmlab <http://brmlab.cz/cgi-bin/mailman/listinfo/brmlab>

------------- dal�� ��st ---------------
HTML p��loha byla odstran�na...
URL: <http://brmlab.cz/pipermail/brmlab/attachments/20130926/280fc843/attachment.html>


More information about the Brmlab mailing list