[Brmlab] Zatracená kasička

Miroslav Ludvik miroslav.ludvik at 4safety.cz
Wed Nov 20 19:45:55 CET 2013


Já psal, že se k legálnosti nechci vyjadřovat, protože nejsem kompetentní. Je možné že to tak je ok. V brmlabu jsem sice nikdy nesouložil, ale že mě budou sledovat kamery jsem opravdu nečekal, zvlášť když je dohoda, že na kamery je tam vypínač a světýlko. Odnést záznam na Policii je bezpochyby čisté řešení a nemám s ním problém. 

Řešení, kdy zloděj odejde z řad Brmlabu a bude to vědět Tom se mi moc dobré nezdá, neboť nic neřeší. Toto řešení říká má dle mého názoru toto:
- v brmlabu se dá krást docela dlouho (pokud to byl ten saý člověk)
- pak se najde někdo, kdo to za slib že už dotyčný krást nebude “přikreje” a vlastně se nic nestalo - prima pohled do budoucna
- v brmlabu neexistují žádná pravidla. Přes všechno co se o kamerách řeklo je může kterýkoli člen beztrestně instalovat natáčet ostatní a nakonec ani neukázat důvod proč tam byly.
- kdokoli může natáčet jinak šmírovat ostatní a pak dělat monarchu, který jediný má právo sledovat co se v labu dělo na kamerách, které tam dal proti všem dohodám.

Přes to, že mi natáčení vadí, jsem ochoten je snést pokud bude mít ten efekt. Ale opravdu si nedovedu představit, že kdykoli se někomu nebude něco líbit dá kamery, řekne vše mám, probém jsem vyřešil, ale ostatním nic neřeknu.

Další problém je v tom, že já bych chtěl, aby toto bylo zveřejněno i z důvodu, aby všichni mohli vidět kdo to nebyl. Opravdu jsem jediný, komu vadí, že se mimo jakákoli pravidla, dohody apod najde jeden člen a z pozice monarchy bude říkat co je správné a špatné? Pokud tam zloděj byl, proč by se to nemělo vědět?

Lui20. 11. 2013 v 19:22, Jan Schermer <zviratko at zviratko.net>:

> Ackoliv se me to prakticky netyka, neb jsem v brmlabu pres rok nebyl, myslim ze legalni by to mohlo i byt, pokud se znacne omezi pouziti tech zaznamu (v principu bys to mel dat pouze policii a sam na to nekoukat, pak je to mozna uplne koser).
> Predpokladam ze neco takoveho tusis, a proto jsi mel kamery po zajisteni dukazu odstranit, nikomu nic nerikat a s pripadnym zlodejem (pokud se jedna o kradez a ne o nekoho kdo ji omylem hodil do odpadku) si to vyridit. 
> Zverejnit zaznam je to nejhorsi co muzes udelat, protoze tim narusis soukromi vsech kdo se tam vyskytuji, a zverejnit jen zlodeje mi z duvodu ilegality prijde jako znacny hazard.
> 
> Jak z toho ven ted? Myslim, ze jedine reseni ktere nenarusi pohodu a zustane alespon trochu legalni je odejiti dotycneho, odstraneni kamer a smazani zaznamu  - samozrejme se pri tom nikdo na ten zaznam nesmi podivat, protoze kdyby se nekdo ptal, tak by z toho mohl byt problem. Zaznam je tedy treba bez prohlizeni znicit jen co se jinym zpusobem prijde na to kdo to byl a bude rozhodnuto o jeho osudu.
> 
> Na druhou stranu - pokud tam nekdo soulozil a cekal soukromi, tak byl dost naivni i bez skrytych kamer. Proto nevidim duvod to zvelicovat - myslim ze ucel to splnilo jak melo, nejefektivnejsi reseni to nejspis bylo a za dodrzeni urcitych podminek by to nemelo nikomu vadit.
> 
> Zviratko
> 
> On 20.11. 2013, at 19:05 , Miroslav Ludvik <miroslav.ludvik at 4safety.cz> wrote:
> 
>> Ahoj všem,
>> mě tato situace tíží a to opravdu hodně. Tíží mě o to víc, že to je minimálně čtvrtý případ a třetí, o kterém se mluví v plénu (motorky, SSD a baterka z ntb - o tom se moc nemluvilo, a ted podruhé peníze). 
>> 
>> Tome, musím přiznat, že kamery bez vědomí rady i členů mi připadají jako velmi silný kalibr a hodně mi to vadí. Za sebe mohu říct, že kasičku vracet nebudu, neboť jí nemám :)
>> 
>> Tome, není to nic osobního, tyto otázky by padly na každého, ale za sebe bych od Tebe chtěl slyšet proč je to “nelegálně a bez souhlasu” v uvozovkách. Na tom rozhodně nic legálního nebylo a souhlas jsi taky neměl jak píšeš. Nějak nechápu co Tě oprávnilo k takovému kroku. Že je to asi nelegální řešit nechci a nejsem k tomu kompetentní, ale že jsi narušil i mé soukromí bez mého vědomí mi hodně vadí. Pro mě to soukromí má větší cenu než kasička a myslel jsem si, že brmlab je poslední místo, kde se pravidla ohledně soukromí dodržují. Zase jedna chyba v mé úvaze.
>> 
>> Teď to, co mě trápí nejvíc. Asi jsem schopen přejít i tohle. Ale myslím, že i ostatní členové by se měli vyjádřit k otázce, zda je pro ně přijatelné, aby jsi o tom, kdo si vzal kasičku mlčel pokud se Tobě přizná. Nějak nechápu tu logiku. Narušíš soukromi cca 50 lidí a když máš v ruce výsledek, tak si ho necháš pro sebe? To snad nemůžeš myslet vážně. Jak pak chceš ospravedlnit takový krok, jakým jsou kamery bez vědomí kohokoli. Já se domnívám, že jediné přijatelné řešení v tuto chvíli je zveřejnění celého záznamu bez jakékoli korekce VŠEM členům brmlabu. Cokoli jiného vyvolává další nepříjemnou atmosféru a možná i zbytečná a neopodstatněná podezření a zhorší již tak dost hroznou atmosféru brmlabu.
>> 
>> Za sebe prosím, zda by se člonové vyjádřili a pokud nejsem s tímto názorem sám vyzvali Toma, aby toto dal volně k dispozici všem členům brmlabu.
>> 
>> Lui
>> 
>> 
>> 20. 11. 2013 v 18:31, tomsuch at tomsuch.net:
>> 
>>> BrmBrm,
>>> 
>>> situace ohledně ztracené kasičky mě velmi tíží. Hlavně v tom směru že
>>> podobné "náhody" jsou nebezpečné spíše než z hlediska financí tak z
>>> hlediska rozrušování komunity jako takové.Zaplať pánbůh jsem se krátce po
>>> řešení neztracené Weller mikro páječky rozhodl "nelegálně a bez souhlasu"
>>> pokrýt cástečně prostor BrmLabu dvojicí kamer a to i s vědomím perzekucí
>>> ze strany rady a některých členů za monitoring bez souhlasu. Bohužel je to
>>> ale obrovské množství záznamu k prostudování. Dnes jsem si stáhl data a
>>> sbírám psychických sil abych je prošel.
>>> 
>>> Pokud si někdo čirou shodou náhod kasičku vypůjčil a zapomněl na to tak
>>> prosím o její navrácení do příštího meetup-u.Pokud se tak nestane, závěr
>>> vyplývající ze záznamu zveřejním a oficiálně požádám radu aby s tímto
>>> materiálem zahájila oficiální kroky. Za předpokladu že se kasička
>>> "zázračně" vrátí jsem ochoten zachovat za jistých pravidel anonymitu
>>> dotyčné/ho.
>>> 
>>> 
>>> Děkuji všem za pozornost
>>> 
>>> TomSuch
>>> 
>>> _______________________________________________
>>> Brmlab mailing list
>>> Brmlab at brmlab.cz
>>> http://brmlab.cz/cgi-bin/mailman/listinfo/brmlab
>> 
>> _______________________________________________
>> Brmlab mailing list
>> Brmlab at brmlab.cz
>> http://brmlab.cz/cgi-bin/mailman/listinfo/brmlab
> 
> _______________________________________________
> Brmlab mailing list
> Brmlab at brmlab.cz
> http://brmlab.cz/cgi-bin/mailman/listinfo/brmlab

-------------- next part --------------
A non-text attachment was scrubbed...
Name: signature.asc
Type: application/pgp-signature
Size: 841 bytes
Desc: Message signed with OpenPGP using GPGMail
URL: <http://brmlab.cz/pipermail/brmlab/attachments/20131120/485ee8a6/attachment.pgp>


More information about the Brmlab mailing list