[Brmlab] Zatracená kasička

Jan Schermer zviratko at zviratko.net
Wed Nov 20 19:22:33 CET 2013


Ackoliv se me to prakticky netyka, neb jsem v brmlabu pres rok nebyl, myslim ze legalni by to mohlo i byt, pokud se znacne omezi pouziti tech zaznamu (v principu bys to mel dat pouze policii a sam na to nekoukat, pak je to mozna uplne koser).
Predpokladam ze neco takoveho tusis, a proto jsi mel kamery po zajisteni dukazu odstranit, nikomu nic nerikat a s pripadnym zlodejem (pokud se jedna o kradez a ne o nekoho kdo ji omylem hodil do odpadku) si to vyridit. 
Zverejnit zaznam je to nejhorsi co muzes udelat, protoze tim narusis soukromi vsech kdo se tam vyskytuji, a zverejnit jen zlodeje mi z duvodu ilegality prijde jako znacny hazard.

Jak z toho ven ted? Myslim, ze jedine reseni ktere nenarusi pohodu a zustane alespon trochu legalni je odejiti dotycneho, odstraneni kamer a smazani zaznamu  - samozrejme se pri tom nikdo na ten zaznam nesmi podivat, protoze kdyby se nekdo ptal, tak by z toho mohl byt problem. Zaznam je tedy treba bez prohlizeni znicit jen co se jinym zpusobem prijde na to kdo to byl a bude rozhodnuto o jeho osudu.

Na druhou stranu - pokud tam nekdo soulozil a cekal soukromi, tak byl dost naivni i bez skrytych kamer. Proto nevidim duvod to zvelicovat - myslim ze ucel to splnilo jak melo, nejefektivnejsi reseni to nejspis bylo a za dodrzeni urcitych podminek by to nemelo nikomu vadit.

Zviratko

On 20.11. 2013, at 19:05 , Miroslav Ludvik <miroslav.ludvik na 4safety.cz> wrote:

> Ahoj všem,
> mě tato situace tíží a to opravdu hodně. Tíží mě o to víc, že to je minimálně čtvrtý případ a třetí, o kterém se mluví v plénu (motorky, SSD a baterka z ntb - o tom se moc nemluvilo, a ted podruhé peníze). 
> 
> Tome, musím přiznat, že kamery bez vědomí rady i členů mi připadají jako velmi silný kalibr a hodně mi to vadí. Za sebe mohu říct, že kasičku vracet nebudu, neboť jí nemám :)
> 
> Tome, není to nic osobního, tyto otázky by padly na každého, ale za sebe bych od Tebe chtěl slyšet proč je to “nelegálně a bez souhlasu” v uvozovkách. Na tom rozhodně nic legálního nebylo a souhlas jsi taky neměl jak píšeš. Nějak nechápu co Tě oprávnilo k takovému kroku. Že je to asi nelegální řešit nechci a nejsem k tomu kompetentní, ale že jsi narušil i mé soukromí bez mého vědomí mi hodně vadí. Pro mě to soukromí má větší cenu než kasička a myslel jsem si, že brmlab je poslední místo, kde se pravidla ohledně soukromí dodržují. Zase jedna chyba v mé úvaze.
> 
> Teď to, co mě trápí nejvíc. Asi jsem schopen přejít i tohle. Ale myslím, že i ostatní členové by se měli vyjádřit k otázce, zda je pro ně přijatelné, aby jsi o tom, kdo si vzal kasičku mlčel pokud se Tobě přizná. Nějak nechápu tu logiku. Narušíš soukromi cca 50 lidí a když máš v ruce výsledek, tak si ho necháš pro sebe? To snad nemůžeš myslet vážně. Jak pak chceš ospravedlnit takový krok, jakým jsou kamery bez vědomí kohokoli. Já se domnívám, že jediné přijatelné řešení v tuto chvíli je zveřejnění celého záznamu bez jakékoli korekce VŠEM členům brmlabu. Cokoli jiného vyvolává další nepříjemnou atmosféru a možná i zbytečná a neopodstatněná podezření a zhorší již tak dost hroznou atmosféru brmlabu.
> 
> Za sebe prosím, zda by se člonové vyjádřili a pokud nejsem s tímto názorem sám vyzvali Toma, aby toto dal volně k dispozici všem členům brmlabu.
> 
> Lui
> 
> 
> 20. 11. 2013 v 18:31, tomsuch na tomsuch.net:
> 
>> BrmBrm,
>> 
>> situace ohledně ztracené kasičky mě velmi tíží. Hlavně v tom směru že
>> podobné "náhody" jsou nebezpečné spíše než z hlediska financí tak z
>> hlediska rozrušování komunity jako takové.Zaplať pánbůh jsem se krátce po
>> řešení neztracené Weller mikro páječky rozhodl "nelegálně a bez souhlasu"
>> pokrýt cástečně prostor BrmLabu dvojicí kamer a to i s vědomím perzekucí
>> ze strany rady a některých členů za monitoring bez souhlasu. Bohužel je to
>> ale obrovské množství záznamu k prostudování. Dnes jsem si stáhl data a
>> sbírám psychických sil abych je prošel.
>> 
>> Pokud si někdo čirou shodou náhod kasičku vypůjčil a zapomněl na to tak
>> prosím o její navrácení do příštího meetup-u.Pokud se tak nestane, závěr
>> vyplývající ze záznamu zveřejním a oficiálně požádám radu aby s tímto
>> materiálem zahájila oficiální kroky. Za předpokladu že se kasička
>> "zázračně" vrátí jsem ochoten zachovat za jistých pravidel anonymitu
>> dotyčné/ho.
>> 
>> 
>> Děkuji všem za pozornost
>> 
>> TomSuch
>> 
>> _______________________________________________
>> Brmlab mailing list
>> Brmlab na brmlab.cz
>> http://brmlab.cz/cgi-bin/mailman/listinfo/brmlab
> 
> _______________________________________________
> Brmlab mailing list
> Brmlab na brmlab.cz
> http://brmlab.cz/cgi-bin/mailman/listinfo/brmlabMore information about the Brmlab mailing list