[Brmlab] timelapse kytky

Frantisek Apfelbeck algoldor at yahoo.com
Mon Jun 24 05:19:54 CEST 2013


Ahoj Ivo, 
Moc dik za info, myslim, ze to mohu shrnout v kostce kdyz reknu, ze v tento okamzik je to na me priliz pokrocile. Rozhodne ale chci neco takove udelat s probiotiky, je tam cela rada moznosti od x hodin ci v ramci dnu po tydny.

Nejedes cirou nahodou na OHM 2013? Budem tam mit projekt Food Hacking Base, wiki nize 

https://ohm2013.org/wiki/Village:Food_Hacking_Base


a tohle by byl zajimavy projekt, kdyby se dalo udelat neco do 2-4 dnu, mozna kojagulace mleka kefirovou kulturou ci tak ...
 

Nuze jeste jednou diky za info, za archivuji a doufam, ze to budu moci brzy rozjet, je to moc pekna vec na presentace, ktere casto delam a workshopy.

Z Jeju zdravi,

Frantisek

Frantisek Algoldor Apfelbeck


biotechnologist&kvasir and hacker


http://www.frantisekapfelbeck.org


"There is no way to peace, peace is the way." Mohandas Karamchand Gandhi________________________________
 From: Iva Dobiášovská <ivana.dobiasovska at gmail.com>
To: Brmlab: Hackerspace Prague (main discussion) <brmlab at brmlab.cz> 
Sent: Monday, June 24, 2013 4:31 AM
Subject: Re: [Brmlab] timelapse kytky
 


Dík moc! :)

František: O zkušenosti se samozřejmě ráda podělím. Akorát netuším, kolik o tom víš, tak mě spíš nasměruj konkrétně :) Anebo to nějak sepíšu a pak Ti pošlu zvlášť, ať to tu nezahlcuju. 


V trochu větší kostce:
Základem je vypnout jakoliv automatiku, včetně ostření, vše nastavit ručně, pak stabilita foťáku, jak se pohne, je to v háji; fotit do raw. Světlo se chytá blbě a timelapse má tendenci blikat, stačí i malá změna. Na ty klíčky bylo svíceno celou dobu, trochu jsem se bála, že neporostou, standardně je doba tmy u kultivací 8 h, ale ve výsledku nebyl žádný problém :).
To problikávání je nejhorší, jsou vidět třeba i změny od kolísání napětí baterie foťáku... 
Na zbavení se blikání používám LRTimelapse, je i free verze, zvládá tuším timelapse do 400 fotek, jestli má další omezení nevím (já mám od autora special licenci), ale určitě to bude k dohledání. Timelapse exportuji ze slideshow v Adobe Lightroom, rychlost 23.976 fps, délka celkem do 30 s max, pak už je to většinou nuda, pokud je timelapse jeden proces. 
Většinou skládám z 350-800 fotek, pokud je to moc, tak po intervalu vynechám (třeba každou druhou). Čas expozice u posílaných růstů  jsem dávala 5-10 s, pokud je příliš krátký, působí to trhaně, špatně působí i focení po dlouhých intervalech. Nevím, jak rychle roste kombuchová kultura, ale 3x denně bude možná málo... Ty timelapse, co jsem posílala, jsou focené po 15ti minutách a fotila jsem je asi týden. ISO standardně 100, max 200, pokud chceš s fotkami dále pracovat. 

Co se materiálů týká, tak většinu vím od kamarádů fotografů ústně, ale mohu přetlumočit. K post-processingu, aby to vypadalo dobře má Gunther (LRTimelapse) většinu věcí na webu na http://lrtimelapse.com


I. 

_______________________________________________
Brmlab mailing list
Brmlab at brmlab.cz
http://brmlab.cz/cgi-bin/mailman/listinfo/brmlab
-------------- next part --------------
An HTML attachment was scrubbed...
URL: <http://brmlab.cz/pipermail/brmlab/attachments/20130623/566c6585/attachment-0001.html>


More information about the Brmlab mailing list